Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie

Papież Franciszek zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie. "Stolica Apostolska nie może przyczyniać się do działań, które oczywiście szkodzą zdrowiu" - oświadczył rzecznik Watykanu Greg Burke.

Komunikat cytuje dane Światowej Organizacji Zdrowia, wedle których palenie powoduje na świecie 7 milionów zgonów rocznie. Zakaz będzie obowiązywał od 2018 r.

Zgodnie z Traktatami Laterańskimi 11 lutego 1929 roku na terenie Watykanu istnieją bezcłowe sklepy dostępne dla pracowników i emerytów instytucji watykańskich. Prowadzona w nich sprzedaż artykułów tytoniowych stanowi znaczące źródło dochodów Stolicy Apostolskiej. Od 2002 roku, na mocy postanowienia Jana Pawła II w biurach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego obowiązuje zakaz palenia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEROSY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.