Dzielcie się radością Ewangelii

Papież zwrócił się w wideoprzesłaniu do kanadyjskiej młodzieży.

Świat i Kościół potrzebują odważnej młodzieży, która nie lęka się w obliczu trudności, podejmuje wyzwania, ma oczy i serca otwarte na to, co się dzieje – powiedział Papież w wideoprzesłaniu na kanadyjskie spotkanie młodych. Zostało ono zorganizowane w kontekście przyszłorocznego synodu biskupów o młodzieży. Franciszek zachęcał Kanadyjczyków do spotkania z Chrystusem. Pozwólcie Mu mówić, pozwólcie, by was objął, pocieszył, uleczył wasze rany, a także rozwiał wasze wątpliwości i lęki – mówił Franciszek.

„Zachęcam was, byście miejsca, w których żyjecie, napełniali radością i entuzjazmem, które są typowe dla waszego wieku. Ożywiajcie świat i historię radością pochodzącą z Ewangelii, ze spotkania z Jezusem, który was zafascynował i przyciągnął do Siebie. Nie dajcie sobie ukraść waszej młodości. Nie pozwólcie, by ktokolwiek ograniczył i przyćmił światłość, którą Chrystus napełnia wasze serca i oblicza. Budujcie relacje oparte na zaufaniu i dzieleniu się, na otwarciu się aż po krańce ziemi. Nie budujcie murów podziałów, lecz stawiajcie mosty dzielenia się” – powiedział Franciszek w przesłaniu do młodych Kanadyjczyków.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.