Papieskie przesłanie na 13. Konferencję Stron w Ordos

Ojciec Święty wystosował przesłanie na oenzetowską konferencję o zwalczaniu pustynnienia (UNCCD). Obraduje ona w Ordos w Chinach.

Papież ma nadzieję, że konferencja ta będzie się kierowała „integralnym podejściem, łączącym pustynnienie z większymi problemami etycznymi, takimi jak bieda, zacofanie i międzypokoleniowa sprawiedliwość, które determinują ogólną kondycję duchową i moralną naszej globalnej społeczności” – czytamy w watykańskim przesłaniu. Zauważa się w nim również, że wewnętrzne pustynnienie człowieka ma swoje źródło w braku miłości do Boga i bliźniego, jak również w porzuceniu przez nas roli strażników powierzonego nam w opiekę stworzenia i dotyka każdego z nas osobiście. Stąd poparcie przez Ojca Świętego inicjatywy rozwiązania tego groźnego kryzysu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.