Jan Paweł II po raz pierwszy po przebytej operacji osobiście przemówił publicznie do wiernych. "Witam Wadowice!" - powiedział m. in. po polsku.
Niedzielny Anioł Pański przebiegł zgodnie ze scenariuszem znanym z poprzednich tygodni: przed bazyliką watykańską arcybiskup Leonardo Sandri odczy tał papieskie rozważanie i poprowadził modlitwę w łączności telewizyjnej z kliniką Gemelli, gdzie ojciec święty modlił się na szpitalnym korytarzu i z okna pozdrowił wiernych: "Drodzy bracia i siostry, witajcie! Dziękuję za wasze odwiedziny. Pozdrawiam Wadowice! Pozdrawiam legionistów Chrystusa. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!"
Chwilę wcześniej Ojciec Święty oglądał w telewizji relację z modlitwy Anioł Pański, którą prowadził na placu Świętego Piotra kardynał Leonardo Sandri.
W rozważaniu poprzedzającym Anioł Pański Jan Paweł II wyraził wdzięczność ludziom mediów za ich ofiarną służbę w tym czasie jego pobytu w szpitalu, dzięki czemu wierni mogli czuć duchową bliskość z chorym papieżem:
"Niezwykle doniosła jest rola środków przekazu w naszej epoce globalnej komunikacji - stwierdził papież. Wielka jest także odpowiedzialność tych, którzy działają na tym polu, jako że wezwani są oni do tego, by dostarczana przez nich informacja była ścisła, odpowiadająca godności osoby ludzkiej i uważna na dobro wspólne. W obecnym czasie Wielkiego Postu, który wzywa do karmienia się w większym stopniu Słowem Bożym, miło mi przypomnieć, że naszego ducha możemy wzmocnić także za pośrednictwem radia, telewizji i internetu. Jestem wdzięczny tym, którzy poświęcają się tym nowym formom ewangelizacji doceniając środki przekazu".
Jan Paweł II wyraził także nadzieję na liczny udział młodzieży w diecezjalny m Dniu Młodzieży na Placu świętego Piotra. Odbędzie się on za tydzień, w Niedzielę Palmową w ramach przygotowań do głównych obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Kolonii.
AFP powołując się na oficjalne źródła watykańskie podała, że Jan Paweł II w niedzielę po południu opuści szpital. TVN 24 podała, że jest to wiadomośc oficjalna i potwierdził ją J. Navarro-Valls.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.