Strzec świętego skarbu każdego ludzkiego życia...

Papież rozmawiał z kandyjskimi biskupami.

„Strzec świętego skarbu każdego ludzkiego życia, od poczęcia aż do kresu, to najlepsza droga, aby zapobiegać wszelkim formom przemocy” – te słowa opublikowane dziś przez Papieża na Twitterze to jedyny przejaw jego publicznej działalności. Dzisiejsze przedpołudnie spędził on z pierwszą grupą kanadyjskich biskupów, którzy przebywają w Rzymie z wizytą ad limina. Reprezentują oni zachodnią część kraju.

Kanada pod względem terytorialnym to kraj wielki prawie jak Europa, liczy jednak zaledwie 35 mln mieszkańców, z czego 40 proc. to katolicy. Od kilkudziesięciu lat tamtejszy Kościół uległ silnej sekularyzacji. W konsekwencji pojawiły się poważne problemy etyczne, a zatem aborcja, eutanazja, surrogacja, klonowanie człowieka czy związki jednopłciowe. To do nich nawiązuje też po części dzisiejszy tweet Papieża.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.