Program papieskiej pielgrzymki w Izraelu

Papieska pielgrzymka do Izraela nie została jeszcze potwierdzona, jednak włoski dziennik podaje już jej program. "Rzeczpospolita" relacjonuje plany papieża za "Il Giornale".

Zdaniem gazety papież odwiedzi Jordanię, Izrael i Autonomię Palestyńską w dniach 8-15 maja. Ma to być podróż śladami Jana Pawła II (z jego pielgrzymki w roku 2000).

Jordania

8 maja Benedykt XVI przybędzie do Ammanu (stolicy Jordanii). 9 maja będzie na górze Nebo, z której widać całą Ziemię Obiecaną, a następnie odwiedzi meczet. 10 maja odprawi mszę św. na stadionie w Ammanie i odwiedzi miejsce chrztu Jezusa nad Jordanem.

Izrael

11 maja papież uda się Izraela, gdzie spotka się z prezydentem Szimonem Peresem i złoży wizytę w Yad Vashem. Nie wejdzie jednak do pawilonu, w którym znajduje się zdjęcie Piusa XII z krytykowanym przez Watykan podpisem. 12 maja spotka się z wielkim muftim Jerozolimy, następnie stanie pod Ścianą Płaczu i odwiedzi Wieczernik. W tym dniu planowane jest również spotkanie z wielkimi rabinami Izraela i Msza św. w Dolinie Jozafata.

Autonomia Palestyńska

13 maja papież odwiedzi Autonomię Palestyńską, gdzie spotka się z prezydentem Mahmudem Abbasem. Planuje się też odprawienie Mszy św. na Placu Żłóbka w Betlejem, a po południu odwiedziny w obozie palestyńskich uchodźców. 14 maja planowana jest wizyta i Msza Św. w Nazarecie.

15 maja - przed odlotem z Jerozolimy do Rzymu - Benedykt XVI odwiedzi Bazylikę Grobu Świętego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama