"Przy zawieraniu kontraktów handlowych Kościół musi być pewien, iż opierają się one na zasadach sprawiedliwości, a jednocześnie, że gwarantują ludziom wystarczające dla życia zarobki i dobre warunki pracy" - mówił nowo mianowany rewident finansowy w Prefekturze Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej. - donosi Radio Watykańskie.
Benedykt XVI mianował 22 listopada profesora ekonomii z Korei Południowej Thomasa Han Hong-Soona rewidentem finansowym w Prefekturze Spraw Ekonomicznych Stolicy Apostolskiej. Był on audytorem podczas październikowego Synodu Biskupów i, zabierając głos na jego forum, skrytykował sposób zarządzania majątkiem przez Kościół, a szczególnie zawierane kontrakty handlowe. Zauważył m.in., że „zwierzchnicy Kościoła muszą dokonać poważnej oceny stylu życia oraz dóbr w samym Kościele, w świetle Słowa Bożego, i podjąć wszelkie możliwe kroki, by promować naukę społeczną”.
Han Hong-Soon wskazywał na Synodzie, że „przy zawieraniu kontraktów handlowych Kościół musi być pewien, iż opierają się one na zasadach sprawiedliwości, a jednocześnie, że gwarantują ludziom wystarczające dla życia zarobki i dobre warunki pracy”. Mianowany przez Papieża rewident finansowy Stolicy Apostolskiej zauważył jednocześnie, że prezentowany przez niektórych ludzi Kościoła poziom życia nie idzie w zgodzie z nauczaniem Ewangelii.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.