Anioł Pański: Papieskie apele w sprawach społecznych

Na zakończenie spotkania na Anioł Pański Benedykt XVI zaapelował o udzielenie pomocy ludności regionów dotkniętych w ostatnim czasie przez katastrofalne cyklony - Haiti, Kuby, Dominikany oraz amerykańskiego stanu Teksas.

Modlił się, by w obliczu tej katastrofy, solidarność i braterstwo wzięły górę nad każdą inną racją. Papież nawiązał też do 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. W jej ramach 25 września odbędzie się spotkanie poświęcone ocenie realizacji Milenijnych Celów Rozwoju.

„Przy okazji tego ważnego spotkania z udziałem przywódców wszystkich państw świata, chciałbym ponowić mój apel o to, aby z odwagą podjęto i wcielono w życie decyzje konieczne do wykorzenienia skrajnego ubóstwa, głodu, braku dostępu do wiedzy, plagi pandemii, które dotykają przede wszystkim najsłabszych – powiedział Papież. – Zadanie to, chociaż wymagające wielu poświęceń w tym trudnym dla światowej gospodarki momencie, przyniesie ważne korzyści zarówno dla rozwoju krajów, które potrzebują pomocy z zagranicy, jak i dla pokoju oraz dla dobrobytu całej planety”.

Benedykt XVI wyraził też duchową bliskość z chorymi na Alzheimera i ich rodzinami. Dziś przypada ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia dzień dedykowany cierpiącym na tę chorobę wieku starczego. Szacuje się, że na świecie jest ich 26 mln, z czego 6,5 mln w Europie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama