Papież przyjął prezydenta Rumunii

O niełatwej integracji imigrantów rumuńskich w krajach europejskich, roli Rumunii w Unii Europejskiej oraz stosunkach między katolikami i prawosławnymi Benedykt XVI rozmawiał dziś z prezydentem tego kraju Trojanem Badescu.

Rumuński szef państwa spotkał się następnie w Watykanie z kardynałem sekretarzem stanu Tarcisio Bertone. W specjalnym komunikacie biuro prasowe Stolicy Apostolskiej informuje, że w czasie „serdecznych rozmów” Badescu wyraził podziękowanie Kościołowi katolickiemu za „wielkoduszną i skuteczną pomoc”, jaką jego instytucje okazują rumuńskim emigrantom.

Mowa była o sytuacji w Rumunii „ze szczególnym uwzględnieniem jej wejścia do Unii Europejskiej, wspominając w tym kontekście o historycznej, kulturowej i duchowej tożsamości kontynentu i podkreślając jednocześnie zbieżność stanowisk Stolicy Apostolskiej i Rumunii w wielu kwestiach międzynarodowych”.

Obie strony wyraziły nadzieję, że wzrost wzajemnego zrozumienia i współpracy „przyczyni się do dobra wszystkich mieszkańców” Rumunii oraz ich duchowego i materialnego postępu”.

Prezydent Badescu przekazał kardynałowi najwyższe odznaczenie swego kraju, order „Gwiazdy Rumunii” .

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama