Spotkanie Benedykta XVI z jego byłymi studentami

W Castelgandolfo rozpoczęło się doroczne sympozjum byłych doktorantów prof. Josepha Ratzingera. - donosi Radio Watykańskie. Tym razem w centrum spotkania w Castelgandolfo stoi historyczność Chrystusa.

Krąg uczniów” obecnego Papieża obejmuje ok. 40 osób, a ich spotkania koordynuje ks. Stephan Horn, salwatorianin. Podczas dorocznych seminariów, na które zapraszani są także prelegenci z zewnątrz, podejmowane są aktualne zagadnienia filozoficzno-teologiczne. Ostatnio dyskutowano na temat stworzenia i ewolucji.

Obecny temat jest bliski Benedyktowi XVI, który podjął tę kwestię w swojej książce „Jezus z Nazaretu”. Zaproszonymi prelegentami są dwaj niemieccy teologowie luterańscy: Martin Hengel i Peter Stuhlmacher. Obaj są osobiście znani Ojcu Świętemu, gdyż wszyscy wykładali na tym samym uniwersytecie w Tybindze. W sympozjum bierze udział m.in. kard. Christoph Schönborn, który już 29 sierpnia został przyjęty przez Papieża. 31 sierpnia metropolita Wiednia wygłosi do zebranych homilię podczas Mszy św. w pałacu apostolskim w Castelgandolfo, a liturgii przewodniczyć będzie Benedykt XVI. Spotkanie „kręgu uczniów” prof. Ratzingera zakończy się 1 września.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama