Francja: Przygotowania do papieskiej pielgrzymki

Francja przygotowuje się do wizyty Benedykta XVI (12-15 września). Najnowsze informacje o papieskiej podróży podają specjalne strony internetowe (www.papeaparis.org i www.lourdes-france.org).

Jedną z ostatnich inicjatyw jest „pielgrzymowanie z Ojcem Świętym”. Organizatorzy proponują wiernym wyjazd za Papieżem do Lourdes, zaraz po Mszy św., którą odprawi on na stołecznym Placu Inwalidów z udziałem – jak się spodziewają organizatorzy – 250 tys. wiernych. Chętni do „pielgrzymowania z Ojcem Świętym” zostaną przetransportowani szybką koleją TGV, będą też mieć zapewniony nocleg przy maryjnym sanktuarium.

W Paryżu zwołano już wielki chór, który będzie odpowiedzialny za muzyczną oprawę papieskich uroczystości. Ze wszystkich stołecznych parafii zgłosiło się ponad 1200 śpiewaków. Informując o przyjeździe Benedykta XVI, tamtejszy Kościół nie boi się sięgać po niekonwencjonalne środki przekazu. Jednym z nich są specjalne, informacyjne podkoszulki, rozprowadzane od kilku dni w paryskich parafiach.

Z kolei Lourdes spodziewa się przybycia z okazji papieskiej wizyty 200 tys. pielgrzymów. Główne uroczystości 150-lecia maryjnych objawień odbędą się tam 14 września. Benedykt XVI nawiedzi m.in. tak zwany jubileuszowy szlak, którym przeszło już prawie milion pielgrzymów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama