Biskupi Kolumbii służą wszystkim swym rodakom, zwłaszcza najbardziej potrzebującym, niosąc im przesłanie pokoju, sprawiedliwości i pojednania.
Wskazał na to Papież w przesłaniu wideo, skierowanym do uczestników sesji plenarnej kolumbijskiej konferencji episkopatu, która obchodzi swe stulecie. Powstała ona w 1908 r. z woli pierwszego synodu plenarnego Ameryki Łacińskiej.
„Jestem z wami modlitwą i duchową bliskością w waszych staraniach, aby na ziemi kolumbijskiej Ewangelia zabrzmiała wszędzie – powiedział Papież. – Podejmujecie inicjatywy w dziedzinie edukacji i duszpasterstwa akademickiego, w opiece nad więźniami, chorymi, starcami, tubylcami, ludźmi pracy, wysiedleńcami, młodzieżą i rodzinami. Nie można też zapominać waszej troski, by być ludźmi pojednania, ani waszych stałych wezwań do zaprzestania przemocy, porwań i gróźb, jakich doznaje tak wielu synów tej umiłowanej ziemi. Gorąco proszę Boga, aby jak najprędzej ustały te sytuacje, powodujące tyle cierpienia, i aby w Kolumbii zapanował trwały, sprawiedliwy pokój w atmosferze nadziei i pomyślności”.
Trwająca w Bogocie do 5 lipca 85. sesja plenarna Konferencji Episkopatu Kolumbii rozpoczęła się 29 czerwca pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w Chiquinquirá. Benedykt XVI polecił wstawiennictwu czczonej tam Matki Bożej Różańcowej inicjatywy kolumbijskiego episkopatu, zwłaszcza IV Krajowy Kongres Pojednania i Expo Católica, planowane na sierpień 2008 r.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.