Benedykt XVI do Kościoła w Kolumbii: Bądźcie ludźmi pojednania

Biskupi Kolumbii służą wszystkim swym rodakom, zwłaszcza najbardziej potrzebującym, niosąc im przesłanie pokoju, sprawiedliwości i pojednania.

Wskazał na to Papież w przesłaniu wideo, skierowanym do uczestników sesji plenarnej kolumbijskiej konferencji episkopatu, która obchodzi swe stulecie. Powstała ona w 1908 r. z woli pierwszego synodu plenarnego Ameryki Łacińskiej.

„Jestem z wami modlitwą i duchową bliskością w waszych staraniach, aby na ziemi kolumbijskiej Ewangelia zabrzmiała wszędzie – powiedział Papież. – Podejmujecie inicjatywy w dziedzinie edukacji i duszpasterstwa akademickiego, w opiece nad więźniami, chorymi, starcami, tubylcami, ludźmi pracy, wysiedleńcami, młodzieżą i rodzinami. Nie można też zapominać waszej troski, by być ludźmi pojednania, ani waszych stałych wezwań do zaprzestania przemocy, porwań i gróźb, jakich doznaje tak wielu synów tej umiłowanej ziemi. Gorąco proszę Boga, aby jak najprędzej ustały te sytuacje, powodujące tyle cierpienia, i aby w Kolumbii zapanował trwały, sprawiedliwy pokój w atmosferze nadziei i pomyślności”.

Trwająca w Bogocie do 5 lipca 85. sesja plenarna Konferencji Episkopatu Kolumbii rozpoczęła się 29 czerwca pielgrzymką do sanktuarium maryjnego w Chiquinquirá. Benedykt XVI polecił wstawiennictwu czczonej tam Matki Bożej Różańcowej inicjatywy kolumbijskiego episkopatu, zwłaszcza IV Krajowy Kongres Pojednania i Expo Católica, planowane na sierpień 2008 r.

«« | « | 1 | » | »»