Papież wyjeżdża do Castel Gandolfo - zawieszono audiencje

2 lipca Benedykt XVI przeniesie się do Castel Gandolfo - potwierdziła wcześniejsze doniesienia agencyjne Prefektura Domu Papieskiego.

W ogłoszonym dziś komunikacie podkreśla się, że „w okresie letnim zawieszone zostają wszystkie audiencje prywatne i specjalne”.

„W niedziele 6 i 27 Angelus odmawiany będzie na wewnętrznym dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo. W lipcu zawieszone zostały środowe audiencje generalne 9, 16, 23 i 30” – poinformowała Prefektura Domu Papieskiego.

W komunikacie przypomina się, że w dniach 12-21 lipca Benedykt XVI będzie w Australii w związku z XXIII Światowym Dniem Młodzieży, a od 28 lipca do 11 sierpnia odpoczywać będzie w seminarium duchownym w Bressanone w Górnej Adydze na północy Włoch. Papież spotka się tam z wiernymi na Anioł Pański 3 i 10 sierpnia.

Audiencje generalne wznowione zostaną 13 sierpnia. Prefektura Domu Papieskiego nie informuje, kiedy Benedykt XVI powróci do Watykanu. Nieoficjalnie mówi się, że może to nastąpić dopiero w końcu września.

«« | « | 1 | » | »»