Papież do Polaków o Apostole Narodów. Trójkołowce dla Ojca Świętego

Mimo ogromnego skwaru na Plac św. Piotra przybyło ok. 14 tys. pielgrzymów. Polaków, których było ponad 4 tys., Papież zachęcił do odkrywania postaci Apostoła Narodów.

„W sobotę podczas nieszporów rozpoczniemy rok jubileuszowy św. Pawła Apostoła. Jego misyjny trud, biblijna mądrość i męczeńska śmierć stały się zasiewem wiary wśród wielu narodów. Niech nawiedzenie jego grobu będzie dla was czasem łaski i zachętą do poznawania jego życia i nauczania. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”.

Przed audiencją ogólną Benedykt XVI poświęcił figurę św. Alojzego Orione, która została umieszczona w jednej z nisz Bazyliki Watykańskiej. Natomiast podczas końcowych pozdrowień Ojciec Święty spotkał się z przedstawicielami włoskiej firmy motoryzacyjnej Piaggio.

Przybyli oni na Plac św. Piotra ramach obchodów 60-lecia produkcji przez ten koncern lekkiego pojazdu użytkowego „Ape” (czyli „Pszczoła” – w nawiązaniu do innego słynnego produktu Piaggio, skutera o nazwie „Vespa”, czyli „Osa”). Dwa tego rodzaju pojazdy w historycznej trójkołowej wersji osobowej „Calessino” przekazano w darze dla potrzeb Państwa Watykańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg