Benedykt XVI „duchowo obecny" na Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym

O swojej duchowej obecności zapewnił Benedykt XVI uczestników trwającego właśnie w Quebecu 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego.

Podczas audiencji ogólnej 18 czerwca na Placu św. Piotra w Watykanie papież pozdrowił zgromadzonych w Kanadzie pielgrzymów i wezwał wszystkich wiernych, by również dla nich był to czas „modlitwy, refleksji i kontemplacji tajemnicy świętej Eucharystii”.

Ojciec Święty wyraził nadzieję, że kongres będzie "okazją sprzyjającą umocnieniu wiary Kościoła w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie ołtarza”. „Módlmy się, aby ten Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny ożywił w wierzących nie tylko w Kanadzie, ale w wielu innych narodach świata świadomość tych wartości ewangelicznych i duchowych, które ukształtowały ich tożsamość na przestrzeni dziejów” – dodał papież.

W szczególny sposób będzie on obecny na kończącej kongres 22 bm. Mszy św. Wygłosi on homilię, która będzie na żywo transmitowana z Watykanu za pośrednictwem łączy satelitarnych i wyświetlana na telebimach.

49. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny odbywa się w Quebecu w dniach 15-22 czerwca pod hasłem „Eucharystia Bożym darem dla życia świata”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg