Papieski apel w sprawie młodych migrantów

Benedykt XVI nawiązał podczas południowego spotkania z wiernymi do obchodzonego dziś w wielu krajach świata, także w Watykanie, Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

W tym roku uwaga skoncentrowana jest na młodych migrantach. Papież przypomniał, że wielu młodych ludzi z różnych racji opuszcza własne rodziny i kraje, szukając lepszego życia z dala od swych bliskich.

„Szczególnie zagrożone są dziewczęta i nieletni – podkreślił Ojciec Święty. – Niektóre dzieci i nastolatki przyszły na świat i wychowały w obozach dla uchodźców: oni również mają prawo do przyszłości! Wyrażam uznanie wszystkim, którzy angażują się w pomoc młodym migrantom i ich rodzinom, sprzyjając ich integracji w środowiskach szkoły i pracy. Zachęcam wspólnoty kościelne do życzliwego przyjmowania młodych i najmłodszych wraz z ich rodzicami, w duchu zrozumienia ich losów i ułatwienia integracji”.

Papież zachęcił młodych migrantów, aby wraz ze swymi rówieśnikami budowali społeczeństwo bardziej sprawiedliwe i braterskie. Mogą się do tego przyczynić, podejmując własne obowiązki, przestrzegając prawa i nie dając się wciągnąć przemocy.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama