Papieska audiencja dla nowych kardynałów i ich gości

Kardynałowie są powołani, by - czy to w Kurii Rzymskiej, czy w diecezjach na całym świecie - szczególnie uczestniczyć w trosce Biskupa Rzymu o Kościół powszechny. Benedykt XVI zwrócił na to uwagę, przyjmując dziś (26 listopada) świeżo kreowanych purpuratów z ich krewnymi oraz innymi osobami przybyłymi z tej okazji do Rzymu.

Zapewniając nowych kardynałów o modlitwie prosił, by wspierali go zawsze swym ludzkim i duszpasterskim doświadczeniem.

„Bardzo liczę na wasze cenne wsparcie, bym mógł jak lepiej pełnić posługę całemu ludowi Bożemu. Potrzebuję tego wsparcia. A wam, drodzy bracia i siostry, którzy ich z miłością otaczacie, raz jeszcze dziękuję za udział w różnych momentach liturgicznych konsystorza. Módlcie się dalej za nich i za mnie, by zawsze silna była komunia pasterzy Kościoła z Papieżem – tak, aby dawać całemu światu świadectwo Kościoła wiernego Chrystusowi i gotowego z proroczą odwagą iść naprzeciw oczekiwaniom oraz duchowym potrzebom ludzi naszych czasów”.

Poszczególnych purpuratów i osoby im towarzyszące Ojciec Święty pozdrowił w różnych językach, w tym po polsku.

Audiencja dla kardynałów i ich gości odbyła się w Auli Pawła VI. W przylegającej do niej sali Benedykt XVI spotkał się osobno z 30-osobową grupą Irakijczyków towarzyszących patriarsze chaldejskiemu Emmanuelowi III Delly’emu, który również otrzymał biret kardynalski podczas konsystorza.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama