Co najmniej 2 tys. młodych Polaków pojedzie do Sydney

Nie mniej niż 2 tysiące Polaków weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney - poinformował ks. Grzegorz Suchodolski.

Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego zaznaczył, że dokładna liczba Polaków, którzy pojadą do Sydney będzie znana dopiero na wiosnę, gdy młodzi odbiorą już australijskie wizy i będą mieli opłacone bilety lotnicze.

„Dwa tysiące Polaków na pewno weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Sydney. Wizowanie rozpocznie się od 1 listopada i trwać będzie do miesięcy wiosennych przyszłego roku. Średnio planujemy, aby w każdym tygodniu wizy otrzymało stu kolejnych uczestników, gdyż takie są możliwości przerobowe sekcji wizowej ambasady w Warszawie. Dla ułatwienia część osób będzie otrzymywała wizę elektroniczną, przydzielaną bezpośrednio w Hobart na Tasmanii. Natomiast część osób, w tym wszystkie osoby niepełnoletnie, osoby duchowne, będą otrzymywały wizy tradycyjne” – powiedział ks. Suchodolski.

Diecezjalni koordynatorzy i opiekunowie grup ustalili już wszystkie kwestie organizacyjne, jak również program przygotowania duchowego, którego hasłem są słowa: "Wyzwolić moc świadectwa".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama