Benedykt XVI odwiedzi Austrię w dniach 7- 9 września

Benedykt XVI odwiedzi Austrię w dniach 7- 9 września. Wstępny program pielgrzymki ogłoszono dzisiaj w Wiedniu podczas konferencji prasowej z udziałem kard. Christopha Schönborna i kierownika watykańskiego Biura Prasowego ks. Federico Lombardiego. Będzie to druga zagraniczna pielgrzymka papieża w tym roku i siódma od początku pontyfikatu.

W dniach 11-12 czerwca w Austrii przebywała watykańska delegacja z organizatorem papieskich podróży zagranicznych Alberto Gasbarrim. Zapoznała się ze stanem przygotowań do papieskiej pielgrzymki. Przeprowadzono m. in. rozmowy w nuncjaturze apostolskiej, z przedstawicielami austriackiego episkopatu oraz z kancelarią prezydenta Austrii.

W trakcie spotkań sprecyzowano program pielgrzymki, która odbywa się z okazji 850-lecia sanktuarium maryjnego w Mariazell.

Papież przybędzie do stolicy Austrii przed południem w piątek 7 września. Ceremonia powitania odbędzie się na lotnisku międzynarodowym Schwechat. Ok. godz 12.45 Benedykt XVI spotka się pod kolumną Matki Bożej na placu Am Hof w centrum miasta z wiernymi na wspólnej modlitwie. Późnym popołudniem przewidziano spotkania z przedstawicielami życia społecznego i politycznego oraz korpusem dyplomatycznym.

W sobotę 8 września papież uda się do Mariazell. Tego dnia przypada obchodzone po raz 850. święto patronalne miejscowej bazyliki. Na placu przed świątynią rozpocznie się o godz. 10.30 Msza św. pod przewodnictwem papieża dla wiernych z Austrii i Europy Środkowo-Wschodniej. Nieszpory w bazylice z udziałem księży, osób zakonnych, diakonów i seminarzystów przewidziano na godz. 16.45.

W niedzielę 9 września o godz. 10. Ojciec Święty odprawi Mszę św. na placu przed katedrą św. Szczepana w Wiedniu, a po jej zakończeniu o godz. 12.00 na placu przed katedrą - odmówi z wiernymi modlitwę Anioł Pański.

Po południu o godz. 16.30 przewidziano wizytę papieża w sanktuarium Krzyża Świętego w Heiligenkreuz, a po powrocie ok. godz. 17.30 papież spotka się w sali koncertowej Wiednia z wolontariuszami pracującymi w instytucjach świeckich i kościelnych.

Po uroczystości pożegnania na międzynarodowym lotnisku Schwechat Benedykt XVI uda się w drogę powrotną do Rzymu.

Oficjalny program podróży apostolskiej do Austrii Stolica Apostolska ogłosi prawdopodobnie pod koniec lipca

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg