Benedykt XVI dziękuje Fundacji Papieskiej z USA

Do czerpania z Eucharystii sił w szerzeniu Królestwa Bożego i cywilizacji miłości zachęcił Benedykt XVI przedstawicieli Fundacji Papieskiej. Przybyli oni z USA do Rzymu w dorocznej pielgrzymce.

Papal Foundation niesie na całym świecie pomoc ofiarom huraganów, epidemii AIDS czy wojen. Wspomaga też papieskie dzieła miłosierdzia. Założył ją w roku 1990 amerykański kardynał polskiego pochodzenia, arcybiskup Filadelfii John Król.

Benedykt XVI zauważył, że od samego początku Fundacja Papieska stara się promować misję Kościoła, wspierając specyficzne formy działalności charytatywnej, bliskie sercu Następcy Piotra w jego trosce o wszystkie Kościoły.

Ojciec Święty wyraził wdzięczność nie tylko za pomoc, jakiej Fundacja udziela krajom rozwijającym się przez wspieranie różnych projektów edukacyjnych i charytatywnych, ale również przez liczne stypendia dla wiernych świeckich, księży i osób zakonnych studiujących w Rzymie na uniwersytetach papieskich.

"W ten sposób dajecie znaczący wkład w formację przyszłych liderów, których umysły i serca kształtowane są Ewangelią, mądrością katolickiej nauki społecznej oraz głębokim poczuciem komunii z Kościołem powszechnym w jego służbie całej rodzinie ludzkiej”- powiedział Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama