Jak będziemy obchodzić rocznicę śmierci Jana Pawła II?

W drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II Polacy będą uczestniczyć w mszach świętych, wysłuchają koncertów, a w Krakowie młodzi znów pójdą pod papieskie okno - zapowiada Rzeczpospolita.

W stolicy wiszą już billboardy przypominające Jana Pawła II ("Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens"). Od 2 kwietnia na ulicach będzie można oglądać wystawę pt.: "Pamiętasz i...". 1 kwietnia o godz. 21 warszawiacy spotkają się na czuwaniu w kościele akademickim św. Anny. W niedzielę o godz. 18.30 w kościele Wszystkich Świętych na pl. Grzybowskim prymas Józef Glemp odprawi mszę św. w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II. O godz. 21.37 na pl. Piłsudskiego zapłonie symboliczny znicz.

Na Dolnym Śląsku obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II inauguruje w sobotę Forum Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej, które poświęcone będzie idei Światowych Dni Młodzieży zainicjowanych przez papieża Polaka. Po mszy odbędzie się koncert "Missa pro pace" Wojciecha Kilara. W Niedzielę Palmową w archikatedrze spotka się młodzież. 2 kwietnia metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski odprawi mszę świętą w archikatedrze wrocławskiej w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II.

W poniedziałek na Rynku Głównym w Krakowie o godz. 19 zabrzmi oratorium "Tu es Petrus" do muzyki Piotra Rubika. Potem krakowianie przejdą pod okno papieskie na ul. Franciszkańskiej, o godz. 21.37 w ciszy uczczą pamięć papieża, studenci poprowadzą czuwanie. Przed południem ulicami Wadowic przejdzie w procesji drogi krzyżowej młodzież, a wieczorem dorośli. Na rynku odprawiona będzie msza, a w godzinie śmierci papieża obok domu rodzinnego Karola Wojtyły zbiorą się mieszkańcy Wadowic

W poniedziałek w ełckiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego będzie można obejrzeć spektakl poświęcony pamięci Jana Pawła II: Misterium Męki Pańskiej "Via Dolorosa" według Anny Katarzyny Emmerich. 2 kwietnia na stadionie w Wałbrzychu biskup świdnicki odprawi uroczystą mszę. W Poznaniu msza papieska odbędzie się na placu przeznaczonym pod budowę kościoła na osiedlu pod Lipami (godz. 11). W piątek, sobotę i niedzielę młodzi z Podkarpacia spotykać się będą m.in. w kolegiacie w Brzozowie. Górale wieczorem ruszą w procesji z Kościeliska na zakopiańskie Krzeptówki, o godz. 21.37 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej odprawią Apel Jasnogórski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama