Papież odprawi Mszę za swego poprzednika na Placu św. Piotra

Eucharystii w drugą rocznicę śmierci swego poprzednika Benedykt XVI przewodniczyć będzie na Placu św. Piotra - poinformował Papieski Urząd ds. Celebracji Liturgicznych. Msza w poniedziałek 2 kwietnia rozpocznie się o godz. 17.30.

Przypomnijmy, że tego samego dnia w południe zakończy się w Bazylice Laterańskiej – katedrze Wiecznego Miasta – diecezjalna faza procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II.

Natomiast 29 marca Benedykt XVI przewodniczyć będzie liturgii pokutnej dla młodzieży diecezji rzymskiej. Odbędzie się ona w ramach przygotowań do 22. Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego we wszystkich Kościołach lokalnych w Niedzielę Palmową 1 kwietnia.

W nabożeństwie pokutnym weźmie udział ok. 200 księży spowiedników, w tym również Polacy. Niektórych młodych penitentów wyspowiada Ojciec Święty. Jutrzejsza liturgia z sakramentem pojednania rozpocznie się w Bazylice Watykańskiej o 18.00.

Mszy Niedzieli Palmowej 1 kwietnia Papież przewodniczyć będzie na Placu św. Piotra. Początek procesji z palmami – o wpół do dziesiątej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama