"Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik".

Z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II Edycja św. Pawła wydała zbiór wypowiedzi jego następcy o nim. W książce zatytułowanej "Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik" znalazły się teksty kard. Josepha Ratzingera, które powstały za życia Papieża-Polaka, jak i po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

Są to w kolejności szkic z roku 1998 r., podsumowujący dwadzieścia lat pontyfikatu Jana Pawła II, omówienie jego czternastu encyklik z roku 2003 r., rozważania przygotowane na prezentację "Tryptyku rzymskiego" w tym samym roku.

W książce znalazła się również homilia wygłoszona podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II 8 kwietnia 2005 r., przemówienie do uczestników Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w 2005, rozważanie na Anioł Pański z 2 kwietnia 2006 roku i słowo poprzedzające czuwanie modlitewne, które odbyło się na Placu św. Piotra tego samego dnia wieczorem oraz homilia wygłoszona przez Benedykta XVI nazajutrz podczas Mszy św. za duszę Papieża-Polaka, wreszcie poświęcone jego postaci i nauczaniu przemówienia z podróży do Polski oraz rozważanie z okazji 28. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża z 16 października 2006 roku.

Jak pisze redaktor tomu Elio Guerriero, Benedykt XVI godząc się na tę publikację "stanął w szeregu wiernych i admiratorów, pragnących wyrazić wobec Jana Pawła II swój szacunek i miłość".

Celem książki jest "zachęcenie do oddawania czci Słudze Bożemu, do naśladowania jego wiary i odwagi, do wytrwania na modlitwie jak on, mimo mniej lub bardziej absorbujących zajęć, którym każdy z nas musi stawić czoło".

Wydawca ma nadzieję, że publikacja będzie "sprzyjać nabożeństwu do Jana Pawła II i ukaże przyjaźń, zarazem solidną i nacechowaną czułością, jaka łączyła dwóch papieży, co jest absolutną nowością w historii papiestwa i wielkim zbudowaniem dla wiernych". Elio Guerriero jest przekonany, że "nadal współpracują oni na służbie prawdy, którą jest miłość Ojca, ukazana przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa".

Książka "Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik" dostępna jest w księgarniach od 8 marca w dwóch edycjach: w twardej okładce za 12.50 euro i broszurze za 9 euro. 29 marca tańsza edycja dołączona zostanie do tygodnika "Famiglia cristiana", wydawanego przez Edycję św. Pawła.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama