Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI

Ósma Pielgrzymka Młodych Słuchaczy "Radia Maryja" zakończyła się na Jasnej Górze.

Hasłem spotkania były słowa "Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI". W pielgrzymce uczestniczyło około 10 tys. osób.

Sprzed sceny ustawionej przed jasnogórskim szczytem zaproszeni goście dzielili się z młodymi świadectwem wiary. Słowa do zgromadzonych skierowali m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy.

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił biskup pomocniczy z Łomży Tadeusz Bronakowski. Kaznodzieja apelował do młodych, aby nie ulegali złudzeniom i mirażom, które mówią, że można odrzucić Boskie przykazania lub wybrać kilka z nich i ułożyć własne prawo moralne.

- Nie ulegajcie pokusie stwarzania własnej indywidualnej wolności. Pamiętajcie, że Chrystus nigdy nie stworzyłby bulwersującego moralnie programu telewizyjnego, nie zorganizowałby szalonego festynu z alkoholem i narkotykami po to, aby w ten sposób wabić młodych ludzi, aby egoistycznie przyciągać ich ku sobie - mówił w kazaniu bp Bronakowski.

- Chrystus nie pragnie was wykorzystać i oszukać. Nie chce zniszczyć najpiękniejszych chwil waszej młodości. Chrystus natomiast stawia przed wami trudne, ale szlachetne wymagania, które mają pozwolić wam budować dobre, piękne, wspaniałe życie - mówił biskup do młodych słuchaczy Radia Maryja.

Biskup podkreślił, że nie jest wolnością to, co sprzeciwia się Bożym przykazaniom, co uderza w ludzką godność, co pozwala bawić się swoim życiem i życiem innych. - Musicie wymagać od siebie, by codziennie odrzucać pokusę zła i relatywizmu. Nadzieją świata i Kościoła w Trzecim Tysiącleciu jesteście wy ludzie młodzi, pełni energii, ale przede wszystkim silnej i trwałej wiary - mówił bp Bronakowski.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama