Liban: Kardynał Etchegaray specjalnym wysłannikiem Benedykta XVI

Benedykt XVI nieustannie śledzi bieg wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że ojciec święty poprosił kardynała Rogera Etchegeraya, aby jako jego specjalny wysłannik udał się do Libanu.

Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” ma zapewnić mieszkańców tego kraju oraz wszystkich, którzy w tym regionie doznają cierpień o duchowej bliskości ojca świętego oraz modlić się w intencji pokoju. Ta solidarność papieża ma przybrać także konkretne kształty.

Wizyta będzie miała charakter ściśle duchowy i w jej programie, o ile to będzie możliwe przewidziano sprawowanie 15 sierpnia Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu w Harissie. W liturgii ma uczestniczyć również patriarcha maronicki, kardynał Nasrallah Pierre Sfeir.

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o pokój na Bliskim Wschodzie modlić się też będą wierni w bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Uroczystej Eucharystii będą tam przewodniczyli papieski przedstawiciel w Izraelu i Palestynie, arcybiskup Antonio Franco, łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Michel Sabbah oraz katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama