Benedykt XVI nieustannie śledzi bieg wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało, że ojciec święty poprosił kardynała Rogera Etchegeraya, aby jako jego specjalny wysłannik udał się do Libanu.
Emerytowany przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et Pax” ma zapewnić mieszkańców tego kraju oraz wszystkich, którzy w tym regionie doznają cierpień o duchowej bliskości ojca świętego oraz modlić się w intencji pokoju. Ta solidarność papieża ma przybrać także konkretne kształty.
Wizyta będzie miała charakter ściśle duchowy i w jej programie, o ile to będzie możliwe przewidziano sprawowanie 15 sierpnia Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu w Harissie. W liturgii ma uczestniczyć również patriarcha maronicki, kardynał Nasrallah Pierre Sfeir.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o pokój na Bliskim Wschodzie modlić się też będą wierni w bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Uroczystej Eucharystii będą tam przewodniczyli papieski przedstawiciel w Izraelu i Palestynie, arcybiskup Antonio Franco, łaciński patriarcha Jerozolimy, arcybiskup Michel Sabbah oraz katoliccy ordynariusze Ziemi Świętej.
Leon XIV jest Papieżem internetu. Jego profile, osiągają coraz większą liczbę obserwatorów.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.