Z papieżem o ewolucji i islamie

Podczas wakacyjnego odpoczynku w Castel Gandolfo papież Benedykt XVI spotka się ze swoimi dawnymi uczniami.

Ma z nimi omawiać problem chrześcijańskiego spojrzenia na ewolucję i dialog z islamem.

Jeszcze zanim został papieżem kard. Joseph Ratzinger spotykał się co roku podczas wakacji z doktorami, których był promotorem, i byłymi uczniami. Tworzą oni Schülerkreis - kółko studyjne, które działa nadal po wyborze ich profesora na Stolicę Piotrową. Rozmowy toczą się po niemiecku, a w gronie ok. 40 ich uczestników są także teologowie protestanccy. Na ubiegłorocznym spotkaniu w Castel Gandolfo, które odbyło się 2 i 3 września, głównym tematem dyskusji była teologia islamu.

W mającym się ukazać jutro najnowszym wydaniu włoskiego tygodnika "L'Espresso" watykanista Sandro Magister ujawnia kto wygłosi wprowadzenie do tematu "Chrześcijaństwo i ewolucja", a także jakie teksty będą dyskutowane podczas tegorocznego Schülerkreis.

Również poprzedni papież Jan Paweł II zapraszał co kilka lat do Castel Gandolfo ludzi nauki na sympozja. Odbywały się one w latach 1980-2003 pod wspólnym hasłem "Nauka - religia - dzieje". Po śmierci Ojca Świętego spotkania te nie ustały i trzynaste z kolei sympozjum zostało zorganizowane w 2005 r. w Lublinie pod patronatem abp. Józefa Życińskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama