Młodzi na Drodze Franków

Jeszcze przed rozpoczęciem czwartkowych uroczystości Benedykt XVI pozdrowił przybyłą na Plac św. Piotra włoską młodzież, która wzięła udział w pielgrzymce „ad Limina Petri".

Czterdziestodniowa droga pątnicza została przez młodych Włochów podjęta w ramach obchodów 500-lecia bazyliki św. Piotra z inicjatywy Krajowego Biura Duszpasterstwa Młodzieży tutejszego episkopatu.

Odbyła się wzdłuż tak zwanej Via Francigena (Drogi Franków) – ponad 800-kilometrowego średniowiecznego traktu pielgrzymkowego biegnącego od Val di Susa w zachodnim Piemoncie szlakiem historycznych klasztorów i sanktuariów Ligurii, Toskanii i Lacjum aż po Rzym.

Pielgrzymka „ad Limina Petri” kończy się w Wiecznym Mieście serią nabożeństw w różnych sanktuariach oraz konferencją historyczno-teologiczną na temat znaczenia szlaku Via Francigena.

"Wędrując pieszo, podążaliście także sercem, a ja cieszę się z waszej obecności, która jest wyrazem wiary i jej radości - mówił papież. Dziękuję wam za ten znak: 40 dni przywołują na myśl 40 dni Wielkiego Postu, a także 40-letnie pielgrzymowanie Izraela na pustyni (...).

Całe nasze życie chrześcijańskie, życie wiary jest pielgrzymowaniem. Teraz życzę wam wielkiej radości świętowanie, nowych sił wiary, odnowionej radości, że jesteśmy umiłowani przez Chrystusa i udzielam wam mojego błogosławieństwa".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama