Papież w obronie porwanych

O uwolnienie porwanych i pokój w Ziemi Świętej zaapelował po modlitwie "Anioł Pański" Benedykt XVI.

Papież przewodniczył uroczystościom świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas porannej Mszy św. Ojciec Święty wręczył paliusze 27 nowym metropolitom, w tym arcybiskupowi warmińskiemu Wojciechowi Ziembie.

- Z niepokojem śledzę to, co dzieje się w Ziemi Świętej i proszę, aby każda porwana osoba szybko wróciła do swoich najbliższych. Apeluję do izraelskich i palestyńskich rządzących, ażeby z wielkoduszną pomocą wspólnoty międzynarodowej w sposób odpowiedzialny starali się rozwiązać konflikt na drodze rokowań, gdyż tylko one mogą zagwarantować prawdziwy pokój, którego pragną ich narody - powiedział Papież.

Do wybuchu kolejnego zbrojnego konfliktu między Izraelem a Autonomią Palestyńską doszło po tym, jak Palestyńczycy porwali jednego z izraelskich żołnierzy na granicy ze Strefą Gazy. W odwecie izraelska armia wkroczyła na palestyńskie terytoria.

W czwartek o świcie izraelskie siły aresztowały w Ramalli i Dżeninie ministrów i palestyńskich deputowanych należących do rządzącego w Autonomii Palestyńskiej radykalnego ugrupowania islamskiego Hamas. Ponadto odnaleziono ciało izraelskiego osadnika, który został uprowadzony pod koniec ubiegłego tygodnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama