Anioł Pański z papieżem: apel o pomoc uchodźcom i modlitwę za powołania

Eucharystia jest skarbem Kościoła, drogocennym dziedzictwem pozostawionym przez Chrystusa- przypomniał papież w rozważaniu na Anioł Pański. Dlatego Kościół strzeże jej z najwyższą troską, codziennie sprawuje msze święte, adoruje w świątyniach i kaplicach, roznosi chorym i umierającym. We Włoszech i wielu innych krajach obchodzona jest dziś uroczystość Bożego Ciała.

"Ten skarb, przeznaczony dla ochrzczonych, nie ogranicza swego zakresu oddziaływania do Kościoła. Eucharystia to Pan Jezus, który daje się „za życie świata”. W każdym czasie i w każdym miejscu On chce spotykać człowieka i nieść mu życie Boga - mówil papież. Zwrócił również uwagę na kosmiczny wymiar Eucharystii: przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa jest początkiem ubóstwienia samego stworzenia. "Dlatego z uroczystością Bożego Ciała jest związana charakterystyczna tradycja niesienia Najświętszego Sakramentu w procesji – gest bogaty w znaczenie. Niosąc Eucharystię po ulicach i placach miast, pragniemy zanurzyć Chleb, który zstąpił z nieba, w codzienności naszego życia, chcemy by Jezus chodził tam gdzie my chodzimy, by żył tam gdzie my żyjemy. Nasz świat i nasza egzystencja winny stać się jego świątynią" - wyjaśnił Benedykt XVI.

Pozdrawiając pielgrzymów na Placu św. Piotra papież nawiązał do przypadającego 20 czerwca Międzynarodowego Dnia Uchodźcy. Przypomniał o ciężkim losie ludzi, przemocą zmuszonych do opuszczenia swych terenów. Zapewnił ich o swej modlitewnej pamięci oraz trosce, jaką otacza uchodźców Stolica Apostolska. Zaapelował o przestrzeganie ich praw i zachęcił wspólnoty kościelne do pomocy uchodźcom. Polaków zachęcił do modlitwy w intencji powołań.

"Pozdrawiam wszystkich Polaków. Dziś pragnę polecić waszej modlitwie młodych ludzi, których Pan powołuje do kapłaństwa lub do życia zakonnego. Niech ta modlitwa dodaje im wiary i ufności, aby z odwagą i młodzieńczym entuzjazmem odpowiadali na Boże wezwanie. Wciąż potrzeba radosnych świadków Dobrej Nowiny. Niech wam Bóg błogosławi" - powiedział Benedykt XVI.

W południowej modlitwie z papieżem uczestniczyli automobiliści z klubu Easy Rider. Jak podkreślił prezes ich światowego stowarzyszenia, Maurizio Zini, na co dzień starają się żyć nauką Kościoła. Wyrazem tego są również ich regionalne zloty, jak ten dzisiejszy w Watykanie. Na Plac św. Piotra z całych Włoch przyjechało 127 samochodów Ferrari z różnych epok. Najliczniej reprezentowane były regiony Veneto, Lombardia, Lazio i Puglia. Na papieskie pozdrowienie uradowani kierowcy odpowiedzieli włączeniem motorów i klaksonami.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg