Śląskie: Ograniczenia w przewozie niebezpiecznych substancji w czasie wizyty Papieża

Od 26 do 28 maja po niektórych drogach woj. śląskiego nie będzie można przewozić niebezpiecznych substancji (np. gaz, benzyna). Jest to związane z pielgrzymką papieża Benedykta XVI. Rozporządzenie w tej sprawie wydał wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski - podało w czwartek biuro prasowe wojewody.

Zakaz obowiązywać będzie na drogach publicznych w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Mysłowicach, a także na trasach powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, będzińskiego, zawierciańskiego, żywieckiego i bieruńsko-lędzińskiego.

Rozporządzenie dotyczy pojazdów transportujących niebezpieczne towary - np. gaz, benzynę, substancje o właściwościach zakaźnych lub trujących - w ilościach wymagających oznakowania pomarańczowymi tablicami.

26 maja, kiedy papież przyleci na Jasną Górę, w godz. 8.00 - 22.00 zakaz obowiązywać będzie na obszarze Częstochowy i powiatu częstochowskiego, a w godz. 12.00-22.00 na terenie powiatów myszkowskiego, będzińskiego, zawierciańskiego, a także Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Mysłowic.

27 maja, kiedy papież będzie przebywał m.in. w Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej - w godz. 5.00 - 14.00 nie będzie można przewozić towarów niebezpiecznych na obszarze powiatu żywieckiego.

28 maja - w czasie wizyty Benedykta XVI w Oświęcimiu i Krakowie - w godz. 10.00-21.00 zakaz będzie dotyczył powiatu bieruńsko- lędzińskiego.

Zakaz wojewody nie dotyczy przewozu paliw i substancji technicznych niezbędnych do funkcjonowania szpitali. Za naruszanie przepisów rozporządzenia grozi grzywna.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama