100 tys. wejściówek (kart wstępu) zostało wydrukowanych na mszę św., którą odprawi Benedykt XVI 26 maja na pl. Piłsudskiego w Warszawie - poinformowała Dorota Miecznikowska-Perzyna z sekretariatu kościelnego Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej ds. Pielgrzymki Benedykta XVI.
Wyjaśniła, że zapotrzebowanie i liczba zgłoszeń na karty wstępu na mszę papieską w Warszawie były trzy razy większe, ale na placu może się zmieścić tylko 100 tys. osób.
Organizatorzy celebry zapraszają natomiast wszystkich chętnych do udziału w papieskiej Eucharystii, aby przyszli i stanęli wokół placu Piłsudskiego, gdzie będzie umieszczonych siedem wielkich telebimów, za których pośrednictwem będzie można uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu z papieżem.
Karty wstępu na papieską mszę św. są wydawane w parafiach przez księży proboszczów nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Miecznikowska-Perzyna nie chciała ujawnić, ile wejściówek z tych 100 tys. zostało przeznaczonych na parafie warszawskie, a ile na inne diecezje, mówiąc, że nie jest upoważniona do udzielania takich informacji.
Warszawscy proboszczowie ubolewają, że dostali znikomą w stosunku do potrzeb liczbę wejściówek - od kilkudziesięciu do kilkuset, w zależności od wielkości parafii - i mają problem, jak je rozdzielić.
"Pamiętać, że świat należy postrzegać również z perspektywy ulicy” –
Papież spotkał się z kilkuset młodymi uczestniczącymi w dorocznej akcji Lato Dzieci w Watykanie.
"Gdzie Bóg jest wielbiony, człowiek wzrasta w swej godności".
Inicjatywa „Śpiewajmy z Papieżem” spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem na całym świecie.
Urząd Papieskich Celebracji Liturgicznych opublikował letni kalendarz Ojca Świętego.