Nie masz wejściówki? I tak przyjdź

100 tys. wejściówek (kart wstępu) zostało wydrukowanych na mszę św., którą odprawi Benedykt XVI 26 maja na pl. Piłsudskiego w Warszawie - poinformowała Dorota Miecznikowska-Perzyna z sekretariatu kościelnego Komitetu Organizacyjnego Archidiecezji Warszawskiej ds. Pielgrzymki Benedykta XVI.

Wyjaśniła, że zapotrzebowanie i liczba zgłoszeń na karty wstępu na mszę papieską w Warszawie były trzy razy większe, ale na placu może się zmieścić tylko 100 tys. osób.

Organizatorzy celebry zapraszają natomiast wszystkich chętnych do udziału w papieskiej Eucharystii, aby przyszli i stanęli wokół placu Piłsudskiego, gdzie będzie umieszczonych siedem wielkich telebimów, za których pośrednictwem będzie można uczestniczyć w modlitewnym spotkaniu z papieżem.

Karty wstępu na papieską mszę św. są wydawane w parafiach przez księży proboszczów nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce. Miecznikowska-Perzyna nie chciała ujawnić, ile wejściówek z tych 100 tys. zostało przeznaczonych na parafie warszawskie, a ile na inne diecezje, mówiąc, że nie jest upoważniona do udzielania takich informacji.

Warszawscy proboszczowie ubolewają, że dostali znikomą w stosunku do potrzeb liczbę wejściówek - od kilkudziesięciu do kilkuset, w zależności od wielkości parafii - i mają problem, jak je rozdzielić.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama