Z zagranicy na pielgrzymkę

Już kilka tysięcy pielgrzymów z zagranicy wyraziło chęć udziału we mszy świętej, którą 26 maja odprawi Benedykt XVI na placu Piłsudskiego - informuje Życie Warszawy.

Specjalnie dla nich zarezerwowano jeden sektor bardzo blisko ołtarza, który pomieści cztery tysiące osób. Wśród gości najwięcej będzie Białorusinów i Ukraińców. Ale będą też osoby z Litwy, Rosji, Niemiec, a nawet z Kolumbii. Dla pielgrzymów ze Wschodu MSWiA wprowadzi uproszczony tryb odprawy na granicy.

Większość pielgrzymów nie będzie potrzebowała noclegu. Przyjadą przed mszą i wyjadą zaraz po niej. Ci, którzy będą musieli przenocować w Warszawie, znajdą nocleg w stołecznych parafiach.

Do kurii warszawskiej wpłynęło ok. 300 tys. próśb o karty wstępu na papieską mszę. Ale na placu będzie tylko ok. 100 tys. miejsc. Na tych, którzy nie zmieszczą się w sektorach, czeka miejsce w Ogrodzie Saskim. Obok niego zostaną ustawione telebimy, na których transmitowany będzie przebieg nabożeństwa.

Od dziś straż miejska uruchamia telefon dla pielgrzymów. Ogólnopolski numer to (022) 598-69-86. Operatorzy będą udzielać informacji w językach: angielskim, słowackim, francuskim, włoskim i niemieckim.

«« | « | 1 | » | »»