Wkrótce świadectwo cudownie uzdrowionej zakonnicy

W połowie maja zostanie opublikowane świadectwo francuskiej zakonnicy, której uzdrowienie z choroby Parkinsona jest przedmiotem dochodzenia kanonicznego w beatyfikacji Jana Pawła II - zapowiedział postulator procesu ksiądz Sławomir Oder.

Relacja siostry, która opowie o swojej chorobie i o cudownym wyzdrowieniu, ukaże się w trzecim numerze biuletynu informacyjnego "Totus Tuus", wydawanego przez biuro postulatora w wikariacie Rzymu. Najpierw, za niecałe dwa tygodnie, ukaże się włoska wersja magazynu, następnie zaś jego inne wydania językowe, między innymi polskie.

Proces kanoniczny w sprawie cudu uzdrowienia, przypisywanego wstawiennictwu polskiego papieża, rozpoczął się 17 marca w jednej z diecezji we Francji. Dokładne miejsce, gdzie się toczy, utrzymywane jest w tajemnicy. Wiadomo jedynie, że dochodzenie dotyczy przypadku ok. 40-letniej zakonnicy, u której z niewyjaśnionych z medycznego punktu widzenia przyczyn, doszło do ustąpienia objawów choroby Parkinsona. Siostra pracuje w szpitalu na oddziale noworodków i mieszka we wspólnocie zakonnej. Jej tożsamości nie ujawniono.

Według informacji przekazanych przez księdza Odera, postępowanie we Francji toczy się bardzo sprawnie i zakończy się prawdopodobnie za kilka tygodni. Następnie zebrane tam materiały, będące rezultatem badań medycznych i teologicznych, zostaną przekazane watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama