Bydgoszcz: akademicki pociąg na spotkanie z Benedyktem XVI

Duszpasterstwa akademickie z Bydgoszczy przygotowują specjalny pociąg dla pielgrzymów, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu z Benedyktem XVI. Dzięki tej ofercie co najmniej 380 osób będzie mogło skorzystać z dogodnego środka transportu na krakowskie Błonia.

- Chcemy scalić wiele lokalnych inicjatyw, a także umożliwić - przez korzystną cenę - udział wielu młodym ludziom w czuwaniu z Ojcem Świętym, a także we Mszy świętej. Żeby przez tę dobrą ofertę, którą otrzymaliśmy od PKP, jak największa liczba młodych mogła udać się na spotkanie - tłumaczy ks. Wenancjusz Zmuda, duszpasterz akademicki, opiekun DA FaraDA.

Jak przyznaje ks. Zmuda, na pielgrzymkę zapisuje się młodzież razem ze swoimi rodzicami. - Dzisiaj potrzeba autorytetu moralnego, kogoś, kto wskaże kierunek, drogę. Kto będzie towarzyszył. A istnieje taka tendencja, żeby wobec młodych ludzi zachowywać się w partnerski sposób. A młodzież nie oczekuje, żebyśmy byli dla nich partnerami, ale żebyśmy byli tymi, którzy mają wpisane w życiowe powołanie bycie matką, ojcem, bratem lub siostrą. Młodzi tego potrzebują.

Duszpasterz podkreślił również, że wielu jego podopiecznych poszukuje "ojcostwa duchowego, które pomoże im przywrócić godność człowieka".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama