Duszpasterstwa akademickie z Bydgoszczy przygotowują specjalny pociąg dla pielgrzymów, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu z Benedyktem XVI. Dzięki tej ofercie co najmniej 380 osób będzie mogło skorzystać z dogodnego środka transportu na krakowskie Błonia.
- Chcemy scalić wiele lokalnych inicjatyw, a także umożliwić - przez korzystną cenę - udział wielu młodym ludziom w czuwaniu z Ojcem Świętym, a także we Mszy świętej. Żeby przez tę dobrą ofertę, którą otrzymaliśmy od PKP, jak największa liczba młodych mogła udać się na spotkanie - tłumaczy ks. Wenancjusz Zmuda, duszpasterz akademicki, opiekun DA FaraDA.
Jak przyznaje ks. Zmuda, na pielgrzymkę zapisuje się młodzież razem ze swoimi rodzicami. - Dzisiaj potrzeba autorytetu moralnego, kogoś, kto wskaże kierunek, drogę. Kto będzie towarzyszył. A istnieje taka tendencja, żeby wobec młodych ludzi zachowywać się w partnerski sposób. A młodzież nie oczekuje, żebyśmy byli dla nich partnerami, ale żebyśmy byli tymi, którzy mają wpisane w życiowe powołanie bycie matką, ojcem, bratem lub siostrą. Młodzi tego potrzebują.
Duszpasterz podkreślił również, że wielu jego podopiecznych poszukuje "ojcostwa duchowego, które pomoże im przywrócić godność człowieka".
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.