Albania zaprasza Papieża

Władze państwowe i kościelne Albanii zaprosiły papieża Benedykta XVI do odwiedzenia tego kraju.

Zaproszenie skierowano za pośrednictwem sekretarza do spraw relacji Stolicy Apostolskiej z państwami. Abp Giovanni Lajolo zakończył dziś pięciodniową wizytę w Albanii.

Szef papieskiej dyplomacji spotkał się z duchowieństwem i wiernymi albańskiego Kościoła oraz z władzami państwowymi: prezydentem, premierem, ministrem spraw zagranicznych i przewodniczącą parlamentu. Prezydent Alfred Moisiu odznaczył w jego obecności orderem Matki Teresy abp. Tirany Rroka Mirditę za zasługi społeczne jego samego i całego Kościoła.

Podczas Mszy św. w katedrze w albańskiej stolicy watykański "minister spraw zagranicznych" przypomniał historyczną wizytę Jana Pawła II, której 13. rocznica minęła 25 kwietnia. Ojciec Święty przywrócił wówczas w Albanii hierarchię kościelną, konsekrując 4 nowych biskupów. Dziś Kościół prowadzi w tym kraju ma dwie prowincje kościelne, ponad 30 szkół wszelkiego stopnia i kilkanaście ośrodków zdrowia.

Na Mszy św. w katedrze w Szkodrze - największej na Bałkanach - abp Lajolo nawiązał do czci oddawanej przez Albańczyków Matce Bożej Dobrej Rady, której święto obchodzi się dzisiaj.

Ponadto podczas swej wizyty w Albanii spotkał się z prawosławnym arcybiskupem Tirany i ze zwierzchnikami wspólnot muzułmańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg