Kolejny polityk świadkiem świętości

Były chadecki premier i wielokrotny minister w rządzie włoskim Giulio Andreotti ujawnił, że został powołany na świadka w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II.

Zobaczyłem Papieża po raz pierwszy podczas ceremonii inauguracji jego pontyfikatu, na audiencji dla delegacji państwowych, i natychmiast nawiązała się między nami nić porozumienia - powiedział 87-letni Andreotti w rozmowie z popularnym włoskim tygodnikiem "Chi".

Były szef rządu przez wiele lat prowadził batalie sądowe, gdy oskarżono go o związki z sycylijską mafią oraz wydanie zlecenia zabójstwa dziennikarza. Ze wszystkich zarzutów został ostatecznie oczyszczony. Swą dobrocią Jan Paweł II wspierał mnie w czasie moich spraw sądowych słowem i na piśmie - oznajmił Andreotti.

Andreotti zastrzegł, że nie może ujawnić żadnych szczegółów, dotyczących swych zeznań przed trybunałem kanonicznym. Podkreślił natomiast, że wiele gestów i wyrażeń polskiego Papieża pozostało w jego pamięci. Dodał, że chce go pamiętać zdrowego i radosnego, obdarowującego innych swą krzepiącą pogodą ducha.

Giulio Andreotti jest pierwszym politykiem, który wprost przyznał się do tego, że jest świadkiem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Wcześniej nieoficjalnie wymieniano nazwiska trzech byłych polskich prezydentów - Wojciecha Jaruzelskiego, Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Kilkanaście dni temu informacje te potwierdził pośrednio w wywiadzie dla włoskiego dziennika "Avvenire" biskup Tadeusz Pieronek, przewodniczący krakowskiego trybunału rogatoryjnego, powołanego w celu przesłuchania polskich świadków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg