Jak młodzież z duszpasterstwa akademickiego kościoła św. Anny zaangażowała się w przygotowania obchodów rocznicy śmierci papieża Polaka opisuje Życie Warszawy.
W przygotowania do tegorocznych obchodów zaangażowani są w większości ci sami ludzie, którzy rok temu spontanicznie skrzykiwali się przez komórki czy internet i organizowali nocne czuwania w kościele św. Anny.
– Teraz spłacamy dług wdzięczności za tamten pontyfikat – mówi Katarzyna Kokoszka, 25-letnia studentka ekonomii związana z duszpasterstwem kościoła św. Anny. – Rok temu składałam sobie różne obietnice. Teraz rozliczę się ze sobą, na ile się z nich wywiązałam – dodaje Katarzyna. Wraz z kolegami wybrała tematykę z rozważań papieskich na procesję, która w piątek przeszła z kościoła św. Anny na pl. Piłsudskiego.
Pomoc w obchodach zaoferowali także harcerze. Ponad 200 z nich pomoże zapanować nad tłumem w czasie głównej mszy. – Panuje u nas pełna mobilizacja – potwierdza harcmistrzyni Elżbieta Prokopek.
Pełna mobilizacja od dwóch dni panuje też wśród pracowników Stołecznej Estrady, którzy budują ołtarz na pl. Piłsudskiego. W piątek po południu ustawiono tam panele imitujące miejskie wieżowce. W sobotę odbędzie się natomiast próba oświetlenia.– Wszystko będzie gotowe na czas. Tylko gdzie zmieścimy 150-osobowy chór akademicki? – martwi się Bronisław Modrzejewski, projektant ołtarza na pl. Piłsudskiego. – Ale nie ma sprawy, na pewno coś wymyślę – obiecuje.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.