Szkaplerz Jana Pawła II zainstalowany w Wadowicach

Szkaplerz sługi Bożego Jana Pawła II został zaprezentowany i zainstalowany w karmelitańskim sanktuarium św. Józefa w papieskich Wadowicach.

W kościele karmelitów bosych w Wadowicach młody Karol Wojtyła przyjął szkaplerz karmelitański, co sam wielokrotnie przypominał.

W czerwcu 1999 r. Jan Paweł II powiedział: "Jak za lat młodzieńczych, chłopieńczych wędruję w duchu do tego miejsca szczególnego kultu Matki Bożej Szkaplerznej, które wywierało tak wielki wpływ na duchowość Ziemi Wadowickiej. Sam wyniosłem z tego miejsca wiele łask, za które dziś Bogu dziękuję. A szkaplerz do dzisiaj noszę, tak jak go przyjąłem u Karmelitów na Górce, mając kilkanaście lat".

Słowa te zostały zapisane na tablicy przy obrazie Matki Bożej Szkaplerznej. Poniżej tablicy w specjalnym relikwiarzu, po prezentacji i ucałowaniu został zamontowany szkaplerz, jeden z kilku noszonych przez sługę Bożego Jana Pawła II, przekazany przez o. Szczepana T. Praśkiewicza OCD, konsultora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych i byłego prowincjała karmelitów bosych prowincji krakowskiej.

Przekazanie relikwii dla kościoła św. Józefa karmelitów bosych w Wadowicach nastąpiło w roku jubileuszu czterechsetlecia obecności karmelitów bosych w Polsce.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg