Watykan: Papieski kalendarz do końca roku

Przedstawiony przez Watykan kalendarz papieskich celebracji obejmuje do końca roku 11 różnych wydarzeń liturgicznych.

Benedykt XVI odwiedzi pierwszą od początku pontyfikatu rzymską parafię. Papież spotka się dziećmi pierwszokomunijnymi oraz przewodniczyć będzie Pasterce w Bazylice św. Piotra.

W niedzielę 2 października Ojciec Święty otworzy XI Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów. Trzy tygodnie później - 23 października - będzie przewodniczył jego zamknięciu. Uroczystość zbiegnie się z zakończeniem Roku Eucharystii, Światowym Dniem Misyjnym oraz z pierwszą kanonizacją tego pontyfikatu. Benedykt XVI wyniesie na ołtarze pięciu błogosławionych, wśród których znajdą się dwaj Polacy: abp Józef Bilczewski i ks. Zygmunt Gorazdowski. W sobotę 15 października papież spotka się na placu świętego Piotra z dziećmi pierwszokomunijnymi.

11 listopada Benedykt XVI odprawi mszę za zmarłych kardynałów i biskupów. Z kolei 26 listopada na rozpoczęcie Adwentu odmówi z wiernymi w bazylice watykańskiej nieszpory.

8 grudnia papież odprawi Eucharystię z okazji 40. rocznicy zakończenia Soboru Watykańskiego II. Po południu tego samego dnia pojedzie też na Plac Hiszpański, by modlić się pod figurą upamiętniającą dogmat o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. 18 grudnia Benedykt XVI odwiedzi pierwszą od początku pontyfikatu rzymską parafię. W Wigilię przewodniczyć będzie Pasterce w bazylice watykańskiej. 25 grudnia odprawi mszę z okazji Bożego Narodzenia, po której udzieli wiernym błogosławieństwa „Urbi et Orbi”. W ostatni dzień roku w bazylice watykańskiej Ojciec Święty odmówi nieszpory z dziękczynnym Te Deum.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama