Hiszapnia: Milion "Zdrowaś" za Papieża

Szczególny i bardzo wzruszający dowód wsparcia duchowego otrzymał z Hiszpanii Benedykt XVI.

Arcybiskup Toledo i prymas tego kraju Antonio Canizares Llovera specjalnym listem powiadomił Papieża, że w jego intencji uczennice i uczniowie z tej archidiecezji odmówili od 24 kwietnia 1366623 razy Pozdrowienia Anielskie.

Ta niezwykła inicjatywa była dziełem grupy uczennic z kolegium Matki Bożej w Toledo, które bardzo poważnie potraktowały prośbę nowego Papieża, zawartą w jego kazaniu podczas Mszy rozpoczynającej pontyfikat 24 kwietnia, aby wspierać go modlitwą. Dziewczęta w wieku od 7 do 11 lat postanowiły odmówić milion "zdrowasiek" za nowego Ojca Świętego.

Ich entuzjazm udzielił się szybko m.in. klerykom z seminariów duchownych na terenie archidiecezji i w innych miastach, a także ruchom kościelnym oraz siostrom klauzurowym. Wszystkie te środowiska również włączyły się do kampanii modlitw za nowego Papieża i jego pontyfikat.

W ciągu zaledwie kilkunastu dni okazało się, że odmówiono łącznie prawie 1,4 mln razy modlitwę maryjną, toteż zarówno same uczennice, jak i arcybiskup Toledo mogli w oddzielnych listach powiadomić o tym Benedykta XVI.

- To kolegium wiernych córek Kościoła wnosi, Ojcze Święty, wiele radości w serce biskupa, który Ci o tym pisze i wiem, że napełnia radością także Twoje serce - napisał prymas Hiszpanii.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama