Papież Benedykt XVI podczas spotkania z pielgrzymami niemieckimi przybyłymi do Rzymu na inaugurację jego pontyfikatu wyraził radość z powodu zbliżających się XX Światowych Dni Młodzieży w Kolonii.
- Ogromnie się cieszę ze spotkania w Kolonii! - powiedział Ojciec Święty do sekretarza generalnego ŚDM, ks. Heinera Kocha, poinformowało biuro organizacyjne XX ŚDM w Kolonii.
- Wspólnie zrobimy coś wspaniałego. Jestem pewien, że Bóg pobłogosławi nasze wysiłki - dodał Benedykt XVI. Światowe Dni Młodzieży odbywają się z inicjatywy papieża Jana Pawła II od 1984 r. Organizatorzy oczekują, że do Kolonii przybędzie w sierpniu ok. miliona młodych ludzi z całego świata.
Prałat Koch wręczył Papieżowi logo XX ŚDMD i wyraził radość, że Benedykt XVI chce przyjechać do Kolonii. - Opiece Waszej Świątobliwości powierzamy to światowe spotkanie młodzieży. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Bóg uczynił te dni niezapomnianymi. Proszę przyjąć nasze wysiłki jako z serca płynący dar u progu pontyfikatu Waszej Świątobliwości - powiedział sekretarz generalny Światowych Dni Młodzieży.
Wizyta w tym kraju, w którym nie był nigdy żaden papież, była marzeniem Franciszka.
Papież przyjął działaczy, którzy przed rokiem zorganizowali "Arenę Pokoju".
Przez 12 lat pontyfikatu Franciszek nigdy nie był tam na urlopie.
Realizowany jest tam eko-projekt inspirowany encykliką Franciszka "Laudato si' ".
Musimy pamiętać, że to obecny wśród nas Zmartwychwstały Chrystus chroni i prowadzi Kościół.
Prace trwały około dwóch tygodni, a ich efektem jest wyjątkowe dzieło sztuki ogrodniczej.