Watykan zadba o ochronę wizerunku papieża i Stolicy Apostolskiej

Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej zapowiedział działania na rzecz ochrony wizerunku Ojca Świętego a także symboli i godła Stolicy Apostolskiej na arenie międzynarodowej. Mówi o tym opublikowany dziś komunikat Sekretariatu Stanu.

Wyjaśniając działania na rzecz ochrony wizerunku Ojca Świętego zaznaczono, że chodzi o to, aby papieskie orędzie docierało do wiernych w formie niewypaczonej, a jego osoba nie była wykorzystywana do celów niezgodnych z misją Biskupa Rzymu. Z tych samych względów Sekretariat Stanu zabezpiecza symbole i godła Stolicy Apostolskiej, za pomocą odpowiednich instrumentów regulacyjnych przewidzianych na poziomie międzynarodowym.

Komunikat Sekretariatu Stanu zapowiada, że w celu uczynienia swych działań bardziej skutecznymi i powstrzymania sytuacji bezprawnych, przeprowadzane będą systematyczne działania kontrolne prowadzące do monitorowania sposobu, w jaki używany jest obraz Ojca Świętego i godło Stolicy Apostolskiej. W razie potrzeby zapowiedziano stosowne interwencje.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama