Benedykt XVI przyjął premiera Kuwejtu

Kwestia pokoju oraz dialogu międzyreligijnego na Bliskim Wschodzie znalazły się w centrum rozmów Benedykta XVI z premierem Kuwejtu, szejkiem Nasserem Mohammadem Al-Ahmadem Al-Sabahem.

Szef kuwejckiego rządu spotkał się także z watykańskim sekretarzem stanu, kard. Tarcisio Bertone, któremu towarzyszył sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami, abp Dominique Mamberti.

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w trakcie spotkania mówiono o istniejących od ponad 40 lat relacjach wzajemnych. Poruszono też kwestie krzewienia pokoju i dialogu międzyreligijnego na Bliskim Wschodzie oraz pozytywnego wkładu mniejszości chrześcijańskiej w życie społeczeństwa Kuwejtu, podkreślając potrzebę pomocy duszpasterskiej dla tej wspólnoty.

Ojciec Święty rozmawiał z gościem przez 25 minut, po francusku, bez tłumacza. Otrzymał od premiera Kuwejtu w darze duży piękny dywan i stary manuskrypt Koranu. Odwdzięczył się ofiarowując mu sztych przedstawiający Plac św. Piotra oraz ozdobne wieczne pióro.

Premier Kuwejtu odleciał z Rzymu na Bałkany, gdzie odwiedzi Serię i Bośnię i Hercegowinę. 26 listopada przybędzie znowu w stolicy Włoch, by spotkać się z premierem Silvio Berlusconim, przebywającym obecnie w Emiratach Arabskich.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama