Papież do dzieci: rozmawiajcie z dziadkami

Rozmawiajcie z dziadkami, zadawajcie im pytania i słuchajcie ich - takie zadanie na święta dał papież Franciszek włoskim dzieciom z Akcji Katolickiej. Papież spotkał się z nimi w poniedziałek, by złożyć im świąteczne życzenia.

Podczas przedświątecznej audiencji w Watykanie papież powiedział, że ze wszystkimi trzeba dzielić się radością Bożego Narodzenia. "Zarażajcie nią świat" - apelował do najmłodszych, przybyłych z 12 włoskich diecezji.

Dzieciom Franciszek mówił też: "W sercu chrześcijanina jest zawsze radość".

"Rozmawiajcie często z dziadkami, oni też są pełni radości. Zadawajcie im pytania, słuchajcie, oni mają pamięć historii, doświadczenie życia, a dla was będzie to wielki dar, który pomoże wam na waszej drodze" - wskazał Franciszek. "Oni także potrzebują tego, by was wysłuchać, dziadkowie też was potrzebują, by zrozumieć wasze aspiracje, wasze nadzieje" - dodał.

"Oto zadanie: rozmawiajcie z dziadkami, słuchajcie ich. Starsi ludzie mają mądrość życiową" - podkreślił papież. Franciszek zapowiedział następnie zwracając się do młodych słuchaczy: "w przyszłym roku zapytam was o to, co zrobiliście".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.