Dajcie społeczeństwu przykład troski i czułości

Do dawania społeczeństwu tak ważnego dziś przykładu troski i czułości wezwał Papież członków wspólnoty Nomadelfia.

W swe urodziny przyjął ich na audiencji w Sali Klementyńskiej. Franciszek przywołał postać ich założyciela, sługi Bożego ks. Zeno Saltiniego życząc, aby uczyli się od niego odwagi i wytrwałości w codziennym czynieniu dobra.

„Wasze duchowe dziedzictwo szczególnie złączone jest z życiem braterskim, charakteryzującym się szczególnie przyjmowaniem dzieci i wyjątkową opieką nad osobami starszymi. Zachęcam was do dawania społeczeństwu przykładu troski i czułości, tak bardzo dziś ważnych. Dzieci i starsi budują przyszłość narodów: dzieci, ponieważ będą tworzyły przyszłość; starsi, ponieważ przekazują doświadczenie i mądrość swego życia. Nie ustawajcie w pielęgnowaniu i podtrzymywaniu tego dialogu między pokoleniami” – powiedział Ojciec Święty.

Nomadelfia to parafia – miasto sierot koło Grosseto we Włoszech, gdzie ludzie żyją według prostych reguł: to co posiadają jest dobrem wspólnym, nie istnieje własność prywatna, nie ma obrotu pieniędzmi. Dziś w Nomadelfii żyje ok. 400 osób. Przez ponad pół wieku przeszło przez nią prawie 5 tys. opuszczonych dzieci i młodzieży.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.