Papież wysłuchał kolejnego adwentowego kazania

Franciszek wysłuchał rano trzeciego już kazania adwentowego. W tym roku o. Raniero Cantalamessa rozważa w obecności Papieża i jego współpracowników różne aspekty działania Ducha Świętego.

Tym razem zwrócił uwagę, że Pięćdziesiątnica to wydarzenie, które trwa do dzisiaj. Również i my, w nie mniejszym stopniu niż apostołowie, potrzebujemy Ducha Świętego, aby żyć Ewangelią – podkreślił kaznodzieja Domu Papieskiego.

„Choć dla apostołów mistrzem nowicjatu i rektorem seminarium, by tak powiedzieć, był sam Jezus, to przed Pięćdziesiątnicą nie potrafili oni wprowadzić w życie nakazów Ewangelii. Dopiero kiedy zostali ochrzczeni w Duchu Świętym, stali się gotowi, by dla Chrystusa znosić wszelkie utrapienia, aż do śmierci”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.