Bóg przychodzi, by dokonać czegoś nowego

Papież Franciszek na środowej katechezie mówił o tym, co jest motywem naszej nadziei.

Cud Boga wchodzącego w ludzką historię jest motywem naszej nadziei - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. W swojej katechezie Ojciec Święty nawiązał do zapowiedzi proroka Izajasza, o tym, że Pan stanie się bliskim wobec swego ludu, a nieliczni, którzy pozostaną Jemu wierni, będą mogli zobaczyć wspaniałości Boga. TŁUMACZENIE: 

„Bóg przychodzi, by dokonać czegoś nowego, aby ustanowić królestwo pokoju; Bóg „obnażył swe ramię” i przychodzi, aby przynieść wolność i pocieszenie. Zło nie zatriumfuje na zawsze, istnieje kres cierpienia. Rozpacz została pokonana”.

Ojciec Święty zaznaczył, że każdy z nas jest powołany, by stać się człowiekiem nadziei, współpracując w przyjściu tego królestwa światła, przeznaczonego dla wszystkich. TŁUMACZENIE: 
„Powierzone nam orędzie Dobrej Nowiny jest niecierpiące zwłoki, również my musimy biec jak zwiastun na górach, ponieważ świat nie może czekać, ludzkość jest głodna i spragniona sprawiedliwości, prawdy, pokoju”.

Papież Franciszek zachęcił do otwarcia naszych serc na cud Bożego Narodzenia, „Boga Dzieciątka, Boga ubogiego, Boga słabego, Boga, który porzuca swoją wielkość, aby stać się bliskim wobec każdego z nas”.

Ojciec Święty pozdrowił także pielgrzymów z Polski.

„Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Czas Adwentu jest szczególną okazją, byśmy pogłębiali naszą wiarę, otwierali serca na potrzeby bliźnich i byli bardziej gorliwi w wypełnianiu chrześcijańskiego powołania. Pomocą w podejmowaniu tych zadań niech będzie dla was codzienna modlitwa, rozważanie słowa Bożego, uczestnictwo w Roratach i w rekolekcjach adwentowych. W duchu radości przygotujcie wasze serca na przyjęcie Dobrej Nowiny o narodzeniu Bożego Syna. Wam tu obecnym i waszym bliskim z serca błogosławię”.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli m.in. uczniowie i opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Kujawskim. Obecna była także grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek z Krakowa. 

Na audiencji środowej w Watykanie zapanował dziś świąteczny nastrój. Z okazji przypadających w najbliższą sobotę 80. urodzin Papież otrzymał pierwszy tort, na którym zdmuchnął świeczki. Składano mu też życzenia, za które podziękował w żartobliwym tonie. „Dziękuję wszystkim za życzenia na moje zbliżające się urodziny, bardzo dziękuję! Muszę wam jednak powiedzieć coś, co was rozbawi: w mojej ojczyźnie składanie życzeń z wyprzedzeniem przynosi pecha! I ten, kto je składa wcześniej, przynosi pecha” – mówił Franciszek. Zebrani na audiencji przyjęli papieskie słowa gromkimi brawami.

W sumie w papieskiej audiencji, która odbywała się w auli Pawła VI, wzięło udział około 7 tys. wiernych z całego świata.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama