Papież złożył świąteczne życzenia w języku migowym

Papież Franciszek złożył życzenia na Boże Narodzenie posługując się językiem migowym. Krótkie nagranie filmowe zostało rozpowszechnione w internecie, w tym także na portalach społecznościowych przez jego współpracowników.

Film trwa około 20 sekund i został również zamieszczony na stronach internetowych największych włoskich mediów.

Na nagraniu papież składa świąteczne życzenia pokazując między innymi gest kołysania dziecka. Następnie prosi: "Módlcie się za mnie". Taką prośbą kończy wiele swych wypowiedzi podczas spotkań z wiernymi.

Na zakończenie nagrania udziela błogosławieństwa i macha rękoma na pożegnanie.

Już po raz drugi Franciszek komunikuje się z wiernymi posługując się językiem migowym. Zrobił to już w maju w czasie audiencji generalnej, gdy właśnie w ten sposób pozdrowił przybyłą do Watykanu pielgrzymkę osób głuchych. 

Zobacz całe nagranie:

Bergoglio The True Man Of God Pope Francis hopes for deaf a blessed Christmas 2016

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.