Papież Franciszek złożył życzenia na Boże Narodzenie posługując się językiem migowym. Krótkie nagranie filmowe zostało rozpowszechnione w internecie, w tym także na portalach społecznościowych przez jego współpracowników.
Film trwa około 20 sekund i został również zamieszczony na stronach internetowych największych włoskich mediów.
Na nagraniu papież składa świąteczne życzenia pokazując między innymi gest kołysania dziecka. Następnie prosi: "Módlcie się za mnie". Taką prośbą kończy wiele swych wypowiedzi podczas spotkań z wiernymi.
Na zakończenie nagrania udziela błogosławieństwa i macha rękoma na pożegnanie.
Już po raz drugi Franciszek komunikuje się z wiernymi posługując się językiem migowym. Zrobił to już w maju w czasie audiencji generalnej, gdy właśnie w ten sposób pozdrowił przybyłą do Watykanu pielgrzymkę osób głuchych.
Zobacz całe nagranie:
Bergoglio The True Man Of God
Pope Francis hopes for deaf a blessed Christmas 2016
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.
We wtorek rano Leon XIV odprawił Mszę św. w kaplicy posterunku karabinierów w Castel Gandolfo.
Poświęcił czas na indywidualną rozmowę z każdą z nich i wspólną modlitwę.