Papież do biskupów w USA: Trzeba obalać mury

Papież Franciszek wezwał amerykańskich biskupów do krzewienia kultury dialogu, by "obalać mury i budować mosty". Swe przesłanie wystosował w związku z obradami Konferencji Episkopatu USA w Baltimore.

W przesłaniu wideo skierowanym do obradujących w stanie Maryland biskupów papież powiedział, że Kościół w USA "na przestrzeni dziejów przyjął i zintegrował kolejne fale imigrantów".

"W bogatej różnorodności swych języków i tradycji kulturowych ukształtowali oni zmieniające się oblicze amerykańskiego Kościoła" - zauważył.

"Naszym wielkim wyzwaniem jest tworzenie kultury spotkania, która zachęcać będzie poszczególne osoby i grupy do dzielenia się bogactwem swych tradycji i doświadczeń, by obalić mury i budować mosty" - oświadczył Franciszek.

"Jesteśmy powołani do tego, by być zwiastunami dobrych nowin dla społeczeństwa dręczonego przez niepokojące zmiany społeczne, kulturowe i duchowe oraz rosnącą polaryzację" - stwierdził papież.

Położył nacisk na znaczenie pracy duszpasterskiej wśród katolików hiszpańskojęzycznych i podkreślił, że wspólnota ta wnosi ważny wkład w życie narodu.

Franciszek wystosował swe przesłanie tydzień po wyborach prezydenckich w USA i wygranej Donalda Trumpa.

«« | « | 1 | » | »»
 • Anda
  16.11.2016 07:21
  Bogu dzięki za Trumpa :-)
 • Gość
  16.11.2016 08:20
  "Obalanie murów" to hasło stricte polityczne, nie religijne, i zahacza o bieżącą politykę prezydenta elekta. Takie hasła są po prostu wywrotowe i rewolucyjne. Poza tym, jakoś za bardzo współbrzmi to z programem Sorosa zalewu świata zachodniego migrantami z krajów muzułmańskich. Jak wiadomo, w Watykanie bardzo aktywny jest Sachs, prawa ręka Sorosa, a on sam wydał setki tysięcy dolarów na wsparcie wizyty Franciszka w USA.

  W tej notce nie ma właściwie wątków religijnych, tylko społeczno-polityczne. Czyżby Franciszek zamierzał zrealizować pragnienie niektórych ludzi lewicy i objąć przywództwo kolejnej międzynarodówki?
 • Gość
  16.11.2016 09:48
  Bergoglio pomylił się z powołaniem, on się nadaje na stanowisko przewodniczącego ONZ,a nie papieża.
 • Tomcio
  16.11.2016 10:35
  Ubogacać się należy przede wszystkim Bogiem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.