Kard. Parolin: Przyjmujemy z szacunkiem do wiadomości wybór Amerykanów

Watykan oświadczył w środę, że przyjmuje do wiadomości wybór nowego prezydenta USA i zapewnił, że szanuje decyzję narodu amerykańskiego. Tak do zwycięstwa Donalda Trumpa odniósł się sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin.

"Przyjmujemy z szacunkiem do wiadomości wybór dokonany przez naród amerykański, któremu, jak się dowiaduję, towarzyszyła bardzo wysoka frekwencja" - stwierdził kardynał Parolin podczas rozmowy z dziennikarzami w Rzymie.

Następnie dodał: "Składamy życzenia nowemu prezydentowi, aby jego służba była owocna".

Kardynał Parolin podkreślił: "Zapewniam też o naszej modlitwie, by go oświeciła i wspierała w służbie na rzecz ojczyzny, a także dobrobytu i pokoju na świecie".

Sekretarz stanu podkreślił, że konieczna jest współpraca wszystkich, by zmienić sytuację na świecie, którą opisał jako "wielkie rozdarcie".

Pytany o politykę imigracyjną Trumpa odparł: "Zobaczymy, jak będzie działał przyszły prezydent. Mówi się, że czym innym jest być kandydatem, a czym innym - prezydentem, co wymaga odpowiedzialności".

Odnosząc się do zapowiedzianej w kampanii wyborczej przez kandydata Republikanów budowy antyimigracyjnego muru na granicy z Meksykiem najbliższy współpracownik papieża stwierdził: "W konkretnych sprawach zobaczymy, jakie zapadną decyzje".

"Wydaje mi się, że jest za wcześnie na to, by teraz wydawać osąd" - zastrzegł.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.